Światowej klasy zespół tangowy założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha. To jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry do dawniej istniejących w Argentynie 'Orquesta Tipica’ oraz czerpiący inspiracje bezpośrednio z oryginalnego zespołu Astora Piazzolli – Quinteto Tango Nuevo, ale także nawiązujący stylistycznie do zespołów tangowych przedwojennej Warszawy. Na program GANG TANGO składa się przede wszystkim twórczość Astora Piazzolli, ale także tanga okresu międzywojennego Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego i innych wybitnych kompozytorów tego gatunku – Carlosa Gardela, Gerardo Matosa Rodrigueza, czy Jacoba Gade.

Kompilacja tang polskich i argentyńskich w repertuarze zespołu, nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów polskich okresu międzywojennego. Pisywali je zarówno autorzy muzyki lekkiej, jak i kompozytorzy muzyki poważnej. Mówi się o około 3500 tang polskich z tego okresu, pisywanych często przez kompozytorów polskich żydowskiego pochodzenia.

Jeden z najwybitniejszych poetów tanga – Enrique Santos Discépolo nazwał tango smutną myślą, którą się tańczy, dlatego GANG TANGO współpracuje z najwybitniejszymi mistrzami, tancerzami tanga oraz czołowymi solistami światowej sceny muzycznej; śpiewaczką – Susanna Moncayo, skrzypkiem – Robym Lakatosem, a także polskimi gwiazdami; KAYAH, Anią Karwan, Lalą Czaplicką, Kasią Cerekwicką, Stanisławem Soyką, czy Kubą Badachem.

Artyści Gang Tango występują na najwiekszych festiwalach tanga w Polsce i za granicą oraz na najwiekszych i najbardziej prestiżowych scenach świata, m.in.

– Festiwal Muzyczne Tarasy
– Festiwal Warszawa Singera
– Festiwal ClassiX
– Festiwal Fabryka Wełny
– Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej we Lwowie
– Festiwal Tanga w Paryżu
– Zelt-Music-Festival we Freiburgu 2012 – Snow and Symphony Music Festival St.Moritz
– Sezon Kultury Polskiej w Rosji – Kostroma
– JUVE AWARDS – Alte Oper Frankfurt
– EXPO – Saragossa
– Festival Tango Baile – Buenos Aires
– Festiwal  Skrzyżowanie Kultur – Warszawa
– Festiwal Gdańska Wiosna
– Muzyczny Festiwal w Łańcucie